Victoria’s Secret го претстави долгоочекуваниот 2018 Dream Angels Fantasy Bra, дизајниран исклучиво за Victoria’s Secret од Atelier Swarovski.
Моделот Elsa Hosk ќе го носи овој славен прслук по модната писта, за време на специјалното модно шоу The Victoria’s Secret Fashion Show Holiday. кое ќе се емитува на 2-ри декември.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДомашен комфор со совршена декорација!
Следна објаваПалермо – Главен град на културата за 2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР