Miu Miu ја претстави кампањата Cruise 2019 пред гламурозен хотел …

Новата сезона на модната куќа Miu Miu e во центарот на вниманието со гламурозно  украсени фустани, дезени печатени со логоа и шорцеви со висок струк, а стилистката на снимањето на кампањата беше Кејти Гранд.

Кога зборуваме за убавината, Антони Туркс беше задолжен за фризурите во ретро стил, додека Миранда Џојс беше задолжена за шминката.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзберете совршен веренички прстен!
Следна објаваДомашен комфор со совршена декорација!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР