И зимата наскоро ќе пристигне, а ниедна жена кој држи до својот стил, нема да дозволи да влезе во сезоната без еден добар капут.

Вистина е дека ќе ви биде подеднакво топло ако носите и јакна од пердуви, но секоја жена знае дека капутот е столбот на зимскиот гадеробер.

Првите впечатоци секогаш се многу важни, а капутот зборува за тоа каков е вашиот стил, сем што првенствено ве штити од студ.

Прво, треба внимателно и умно да го одберете капутот, без оглед на широкиот спектар на различни стилови, бои, кроеви и должини. Второ, одберете го тој кој ви стои како втора кожа.

Кратките капути и до колена, најдобро им одговараат на жените со ниска градба, додека високите жени се благословени и можат да носат пократки и подолги верзии. Долгиот капут може да ја проголта силуетата на ниската жена, затоа внимавајте на тоа.

Погледнете кои се стилови ги препорачуваат светските модни дизајнери и дизајнерските куќи  за претстојната есен и зима:

-капути во стилот на 70-тите години на минатиот век

-ригорозни машки кроеви

-минимализам

-капути во бои

-волумен

-камел капут

-морнарско тегет

-кариран капут

-црн капут

СПОДЕЛИ
Претходна објава25 години постоење на галеријата “El-Greco”со изложба на Свето Манев!
Следна објаваДестинации за оваа есен – Англија, Велс, Шкотска и Ирска !
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР