На модната недела во Милано, ревија на брендот Elisabetta Franchi ја воодушеви публиката.

Во колекцијата, традиционалните елементи се комбинирани со екстравагантни материјали, со многу принтови и PVC акценти. Класичниот твид е комбиниран со синџири, а на многу модели се појавуваат букви и пораки. Од боите присутна е жолтата портокаловата и аквамарин сината, а лантите се транспарентни и лесни. Всушност се е во некоја совршена хармонија.

Погледнете ја целата модна ревија на видеото подолу …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата колекцијата SJÄLVSTÄNDIG на IKEA со порака “Опуштете се и изразете се”!
Следна објаваUltimate Gold Cappuccino – кафе Arabica со злато!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР