SKOPJE DESIGN WEEK 2018 ВО НАЈАВА!

najavna

Дознај повеќе за фестивалот на ministryofpleasure.net

Оваа седмица имаме:

17.09. // 18:00 Унапредување на енергетската ефикасност во домаќинствата
Програмата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) која ги поддржува проектите за унапредување на енергетската ефикасност во домаќинствата.

image

21.09. // 17:00 – Outdoor Cooking
Продолжуваме со серијата на готвење паста под отворено небо.

pasta night 6

21.09. // 17:30 – Работилница за доење и улогата на мајчиното млеко 
Предавање за идните мајки.

doenje

22.09. // 21:00 – Saturday at Public Room
Саботно дружење и уживање во дј сет.

emi 1

25.09. // 18:00 – Womenpreneurs Stories s02e01: Take The Lead
Вмрежување, инспирирање и совети од македонски жени лидери и претприемачи.

image

26.09. // 21:00 – САМ – “Огледало” | Промоција на деби албум во Скопје
Запознавање со младиот хип-хоп артист Никола Трпески.

image

27.09. // 20:00 – Taste of Belgium
Уживање во белгиска храна.

belgiska

Билети во барот на Јавна соба и преку contact@publicroom.org
facebook event link

СЛАДОК ДЕСЕРТ

carrot-cake2-575x374
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМасичка за кафе која гори банкноти од 50 евра!
Следна објаваНова колекција на Timberland за есен/зима 2018 City Roam
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР