На почетокот на Њујоршката модна недела Tom Ford презентираше гламурозна колекција за пролет / лето 2019 година.

Спротивно на неговата претходна колекција, која имаше пренагласени принтови, детали и монистри, новата линија е инспирирана од носливи креации и во посмирени бои.

Со цел да направи дистанца од актуелните трендови, Ford приреди вистинско женствено-гламурозно дефиле на модната писта.

Костимите со молив здолништа изработени од кожа беа застапени на пистата, со деконструирани смокинзи и лесни здолништа, а палетата на бои се движеше од бели, пудрести тонови, виолетови, па се до маслиново-зелена и црна боја.

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовите Chanel чанти!
Следна објаваСовремен дизајн во екстериерот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР