Многу е тешко е во модниот бизнис да имате постојани купувачи и да ги претворите во доживотни клиенти, тоа изгледа скоро како невозможна мисија.

Сепак, дизајнерскиот тим на брендот Ralph Lauren е изненаден од тоа колку многу имаат млади купувачи кои сакаат парче облека со потпис на Polo Ralph Lauren, денес повеќе од кога било досега.

Имајќи го ова во предвид, дизајнерскиот тим на познатата американска модна куќа создаде фантастична машка Polo колекција за пролетта 2019 година, која претставува неверојатна мешавина на новини и освежени класични модели.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција на Coach во чест на Minnie Mouse!
Следна објава10 мали градови во Европа кои навистина вреди да ги посетите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР