Колекција на Coach во чест на Minnie Mouse!

Колекција на Coach во чест на Minnie Mouse!

Во далечната 1970 година, на патеката на славите sвезди во Холивуд се најде и Minnie со ова признание, заслужен статус на икона во калифорнијската индустријата на соништата.

Модниот бренд Coach во чест на Minnie Mousе, ја промовираше оригиналната колекција во препознатливи модели и бои, кои со своите комбинации на облека се прослави најсаканата Minnie Mousе.

Оригиналната и бескрајно шармантна серија на облека вклучува маици, бомбер јакни, чанти и модни додатоци, кои во секој стил ќе внесат радост и атмосфера од детството.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНов модел на грди чевли (ugly shoe) на Balenciaga!
Следна објаваRalph Lauren – колекција пролет/лето 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР