Balenciaga е еден од првите брендови кој лансираше грд тренд (ugly shoe) на чевли.
Модната дизајнерка на Balenciaga, Demna Gvasalia одлучи поввторно да ги израдува љубителите на грди чевли и дизајнираше нови, таканаречени Crocs салонки.

Balenciaga предлага оваа мала модна лудост, жените да ја носат со топла есенска гардероба, леопард принт и женствени здолништа со тантела за да се создаде модна приказна која ќе привлече љубопитни погледи.

Гумените салонки се розеви, а дизајнот Crocs е препознатлив освен по истакнатото лого, туку и по слатките украси во форма на мачка, ѕвезда и Ајфеловата кула.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасада
Следна објаваКолекција на Coach во чест на Minnie Mouse!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР