Ви го претставуваме виртуелниот свет на Romain Kremer, креативниот директор на шпанскиот бренд Camper, кој со самодоверба ја прикажа својата силна имагинација во кампањата есен/зима 2018 година, пренесувајќи не во светот помеѓу апстракцијата и апсолутот.

Оваа колекција се состои од девет нови портрети на напредни унисекс стилови за есен / зима 2018. Меѓу дебитантите во колекцијата се моделите Rolling и Pix, а Halix и Brut доаѓаат во долгоочекуваното зимско издание. Моделот Thelma ќе ги израдува сите дами за кои авангардниот момент е неопходен за чевлите со високи потпетици.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтилски комбинации за септемвриските денови!
Следна објава39’то Издание на Манаки Фестивалот во Битола!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР