На осми септември, токму на денот на осамостојувањето на нашата држава ќе се случи промоција на четвртата книга од едицијата “Македонски збор” која е во сопственост на фондацијата за македонски јазик `Небрегово`.

Почитувачите на ликот и делото на Џинот од Небрегово, како и повеќе автори се пријавиле на овој конкурс кој е објавен во соработка на Министреството за култура.

Блаже Конески е нашиот најзначаен литературен творец и ваквите литературни читања придонесуваат за поголемо вреднување на богатото творештво кој го остави овој наш автор.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваStella McCartney рекламна кампања за колекцијата есен / зима 2018 година!
Следна објаваŠKODA го претстави новиот концепт Vision RS
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР