Дезенот на леопард, ви се допаѓал или не, е најбараниот во сезоната.

Сепак мора да признаеме дека леопард шарата на секоја модна комбинација и дава доза на одважност, но како и сите останати “statement” парчиња, треба внимателно да се комбинира, без премногу претерување.

Леопард дезенот комбинирајте го со еднобојни и едноставни парчиња, а совршено се вклопува во комбинација со златен накит.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДесет исклучително здрави намирници!
Следна објаваНова хит диета со банани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР