И покрај фактот што полека се доближуваме до есенската сезона, парискиот бренд Dior припреми фантастично модно изненадување во вид на модни додатоци, со кои  во студените денови на следната сезона, ќе имате можност своите модни  комбинации да ги обоите со веселите нијанси на летото.

Моќната колекција на очила е наречена Dior ColorQuake, а нејзиното име е инспирирано од изразот youthquakers, дадено од уредничката на магазинот Vogue Diane Vreeland, со која ја дефинира новата движечка енергија на помладата генерација.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVera Wang колекција на венчаници во бои!
Следна објаваКако да се намали внесот на шеќер во организмот?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР