Дизајнерката на венчаници со триесетгодишна кариера, одлучи смело да креира со живописни и раскошни бои за нејзината колекција Bridal Spring 2019.

Vera Wang со својата најнова колекција, сакаше да ги отфрли поставените стандардни бои за венчални фустани како што е белата, перли и традиционалната тантела, а ги понуди своите фустани оплеменети со текстури со смели бои, како што се огнено црвена, сончево жолта и лаванда нијанси, притоа не отстапувајќи од своите препознатливи сензуални силуети.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВечерва на Охридско Лето – Камерен оркестар „Академија на солисти“!
Следна објаваDior со моќна колекција на очила Dior ColorQuake!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР