Новата кампања на брендот Версаче за колекцијата есен-зима 2018 година, собра дури 54 познати имиња од светот на модата.

На фотографиите снимени од фотографот Стефан Мејсел се наоѓаат многу познати супер модели : Џиџи Хадид, Каја Гербер, Бела Хадид, Иман Хамам, Грејс Елизабет и многу други.

Манекените и манекенките позираат во најновите модели од колекцијата есен/зима 2018, која се состои од силни бои и јаки принтови. Препознатливите логоа на Версаче и мотивите, се во полна сила прикажани на ешарпите, маиците и здолништата.


СПОДЕЛИ
Претходна објаваДом: Моќта на собните растенија во нашиот ентериер!
Следна објаваЗлатните маски од Требеништа на изложба во ноември!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР