Ви го претставуваме David Downton, моден илустратор кој работел за часописот Vogue.

Роден: 1959, Обединето Кралство
Образование: Универзитет во Вулверхемптон
Познат по: Модни илустрација кои нам многи ни се допаѓаат …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова летна текстилна линија на H&M!
Следна објаваКолекција на дела од грчки автори во МСУ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР