Beyoncé оваа година влезе во историјата, станувајќи првата афроамериканка која е главна ѕвезда на познатиот Coachella фестивал, со двочасовна изведба …

Beyoncé и нејзината танцова група носеа модни додатоци, креирани од креативниот директор на брендот Balmain, Olivier Rousteing. Фановите на познатата пејачка и модната куќа сега ќе имаат можност засекогаш да бидат дел од Beychell треската, бидејќи се појави нова капсула колекција Balmain x Beyonce.

Оваа линија содржи сечени дуксери и маици инспирирани од модниот изглед на пејачката за време на фестивалот Coachella. Предметите од колекцијата исто така го содржат логото BAK, кое беше на нејзиниот жолт дуксер. Заработувачката од продажбата на оваа колекција ќе оди во корист на фондот  United Negro College, организација која им помага на афроамериканските студенти .

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБисерите на Марија Антоанета на аукција во “Sotheby””!
Следна објаваНова летна текстилна линија на H&M!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР