Францускиот моден бренд Шанел доби нова амбасадорка, станува збора за Пенелопе Круз.

Шпанската актерка Пенелопе Круз ќе го краси овој бренд како лик на ексклузивната cruise кампања, која ја дизајнираше и фотографираше Лагерфелд. Таа ја изрази радоста што се приклучи кон Шанел лигата на амбасадори и рече: “Тоа е огромен светски бренд, а Карл е гениј. Се восхитувам на сето она што го има направено уште од мали нозе, па ми претставува големо задоволство да работам со него. Тој е крал на модата и имавме многу интересно снимање. Дури и позирањето пред леќата на неговиот фотоапарат е вистинска авантура”.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПремиера на претставата „Мизантроп“ на „Охридско лето“
Следна објаваМодниот стил на војводката од Сасекс Меган повторно не воодушеви!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР