Данската дизајнерка Sesil Manc дизајнираше колекција на минималистички мебел за брендот Gloster.

Новата колекција Atmoshere содржи серија наменета за трпезарии, инспирирана од интеракцијата со пријателите, семејствата и паровите во областа за седење.

Во оваа серија има фотељи, две софи, отоман, масичка за кафе, две клупи за јадење  и две трпезариски маси.

Предметите се малку пониски од сличните стандардни предмети, бидејќи SesiL сакала  да создаде чувство на поголема интимност и порелаксиран ефект додека седите и разговарате со пријателите или членовите на семејството.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVolkswagen испиша историја: Електричниот I.D.R го сруши рекордот на Pikes Peak
Следна објаваMoschino пролет 2019: Циркусот доаѓа во градот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР