Versace презентираше одлична колекција за пролет / лето 2019, а главна ѕвезда на ревијата беше Kendall Jenner.

Kendall Jenner се врати на модната писта по петмесечна пауза во цветен фустан и длабоки чизми од истиот дезен.

Новата Versace колекција се состои од шарени одела, маици со натписи, ремени со големи токи и големи обетки.

Колекцијата е полна со неонски бои, цветни отпечатоци и препознатливото лого на Versace .

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМалага – родниот град на Пикасо!
Следна објаваТоп 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР