Претставена пред неколку години, чантата Chanel Boy, беше инстант хит на реномираниот француски бренд …

Новата Chanel колекција ни претставува нови итерации на предходно споменатиот модел на чанта, која и понатаму ги содржи традиционалните линии и вонвременската женствена убавина, со тоа што сега доби нова боја, која креира совршен баланс помеѓу тонот и стилот.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 европски дестинации кои се хит ова лето!
Следна објаваЛетен парфем Daisy Love на Marc Jacobs!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР