Marc Jacobs го претстави новиот парфем Daisy Love кој ја продолжува традицијата на парфемот Daisy од 2007 година, а наменет е за младите генерации.

Најверојатно за тоа најдобро сведочи ангажирањето на мега популарната Каја Гербер (ќерка на поранешниот супер модел Синди Карфорд).

Кампањата е снимена на плажа, алудирајќи дека се работи за летен парфем кој содржи цветни ноти со дрвено-мошусна база.  Се разбира, сè е во знак на цветот маргарита ( (daisy), што ја краси косата и лицето на манекенката.

Парфемот го креираше познатиот “парфемски нос” Алберто Морилас.

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНа овие торби навистина е тешко да им се одолее!
Следна објава„Горско пиво“ со збогатен вкус и во ново пакување
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР