Ако постои просторија во вашиот дом во која треба да вложите повеќе пари, тогаш тоа е кујната …

Додавање на елементи кои ќе ја претвораат вашата кујна во луксузна повеќратно се исплатува, бидејќи тоа е просторијата што ја користите најмногу. Освен тоа, ако некогаш го продавате вашиот дом, луксузната кујна ќе ви овозможи да додадете значително повисока цена за вашиот дом.

Кога станува збор за инвестирање во кујната, во денешно време  имате можност сами да ја креирате сопствената кујна по ваша мерка, која е олицетворение на луксуз, благодарение на новите технологии и материјали кои ви се достапни.

Во консултација со дизајнерите и луѓето кои продаваат недвижен имот, дознавме што клиентите најмногу ценат во кујните: раскошен лустер, квалитетен материјал, украсни детали, уникатни столици и интересна боја!


СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскоп за ден 08.05.2018 година!
Следна објаваДенови на финансиска писменост од 11 до 13 мај!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР