Супер моделот Bellа Hadid уште еднаш е ангажирана во улога на амбасадор за брендот Chrome Hearts, кампања пролет / лето 2018 …

Прекрасна бринета позираше во друштво на нејзиниот колега Jordan Barrett, за време на снимањето на оваа рекламна кампања.

На кампањата работеа и фотогарфката Lori Lin Star, а Bella ни претстави елегантни очила и блескав накит од овој бренд.

Стилистката на снимањето била Elizabet Solcer, додека за косата и шминката биле задолжени Јen Atkin и Nina Park.

Фотографиите се прекрасни…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКОНКУРС за МЕЃУНАРОДЕН ПОЕТСКИ ФЕСТИВАЛ: „ЛИТЕРАТУРНИ ИСКРИ 2018“ – ГОСТИВАР
Следна објава10 најскапи градови на светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР