Компаниите како Zaha Hadid Architects обично добиваат нарачки да креираат згради, како деловни така и станбени, но и тие кои ја менуваат нивната креативна насока …

Zaha Hadid Design, PiM.studio, Chris Dyson Architects, SPARK Architects i FT Architects, се само некои од големите имиња кои дизајнирале куќички за кучиња, кои во моментов се изложени во BowWow Haus London на јавна изложба, каде што исто така ќе бидат продадени.

Во понудата се куќички кои се шарени и со светли бои, а има и такви кои се минималистички и модерни. Секој дизајн е оригинален, па дури и ако сметате дека е премногу софистициран за вашето домашно милениче, преставува интересна декорација за вашиот дом.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваJimmy Choo: Модна кампања пролет/лето 2018!
Следна објаваНеобични уметнички чинии!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР