На раскрсницата помеѓу традицијата и авангардата, брендот Moissonnier го обликува  својот стил, персонализиран со емоции, инспирисан од фантазијата, беспрекорен на свој начин. Оваа светски позната компанија е неприкосновен лидер во својата област.

Под будното око на уметнички директор Aни-Пјер Моазоние, брендот Moissonnier, а посебно неговиот отсек посветен на истражување и дизајн, креира беспрекорни предмети. Со естетските и технички скици, бои, стилови и консултации, тие им помагаат на своите клиенти да создадат дом од соништа, што ја одразува убавината, функционалноста и квалитетот.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРедизајнирани главните канцеларии на VOGUE во Милано!
Следна објаваХороскоп за ден 25.04.2018 година!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР