Тенките, минималистички лустери претставуваат главен тренд во светот.

Но исто така, последниве години, можеме да забележиме како и прекрасните стилски лустери повторно се пробиваат во прв план. Меѓутоа, враќањето на ретро, ​​вонвременскиот и индустрискиот стил, ни даваат одлична можност повторно да ја почувствуваме перфекција која со себе ја носат овие парчиња.

Брилијантните кристални лустери и драматични делови на светлата, можат да изгледаат потполно изненадувачки кога се користат на прав начин.

Од друга страна, впечатливи, уникатни и исклучителни лустери повторно се враќаат во мода. Црните лустери се многу ретки и повеќето од нас се стремат кон изборот на бели, проѕирни или дури и разнобојни париња. Меѓутоа, црните лустери можат да го дефинираат просторот, создавајќи чувство на софистицираност без преголем напор, истовремено овозможувајќи безконечни вклопувања во сите стилови.


Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton претстави модерна колекција на чанти!
Следна објаваНајмодерна боја за пролет 2018: деликатна розова!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР