ВО РЕСТОРАНОТ НА ЈАВНА СОБА…

***

Оваа седмица во Јавна Соба

18-19.04. // 09:00 – Ladies in eCommerce
Обуки, работилници и тренинзи наменети за жени распределени во дводневна агенда, кои ќе ги покријат речиси сите аспекти на е-трговијата.

ladies-in-e-commerce

19.04. // 19:00 – Womenpreneurs Stories s01e04
Слушни ги приказните на две успешни Американски бизнис жени, Gillian Muessig & Anne Kennedy.

womenpreneurs-stories-us

20.04. // 16:00 – Taste of Holland with Marc de Jongh
Дегустирање на варијации на холандски „stamppot” и компот од јаболка.

taste-of-holland-with-marc-de-jongh-at-public-room

20.04. // 22:00 – Македонски шлагери
Танцуваме на хитовите на Маја Оџаклиевска, Драган Мијалковски, Славе Димитров…

makedonski-shlageri-vo-javna-soba-sekoj-petok-retro-makedonski-hitovi

facebook event link
За резервации на барска маса јави ни се на 078 250 554.

21.04. // 11:00 – Dutch Recipes – Culinary Workshops
Ги повикуваме сите на кои готвењето им е страст да се пријават и да го почувствуваат вкусот на Холандија!

kulinarski-rabotilnici-so-holandski-recepti-za-vozrasni-i-za-deca

21.04. // 19:00 – ПРЕМИЕРА на претставата Чиста Хероина
Оваа сабота, премиерно во Јавна Соба ќе биде изведена претставата „Чиста Хероина”!

premiera-na-pretstava-chista-heroina

facebook event link
Билетите за претставата може да ги набавите во нашиот бар.

22.04. // 12:00 – Dino-day with Jumping Clay
За сите мини палеонтолози, забавна и креативна работилница со глината Jumping Clay!

dino-day-with-jumping-clay

facebook event link
Пријавете ги вашите дечиња со пополнување на онлајн апликација или јавете ни се на 078 250 554.

***
birthday party
***

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Исцелител“ ќе се натпреварува на филмскиот фестивал „Let’s CEE“ во Виена
Следна објаваХороскоп за ден 17.04.2018 година!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР