Нема потреба да објаснуваме или да инсистираме зошто секоја модерна жена треба да има барем едно костум во нејзиниот плакар.

Освен што се костумите апсолутниот тренд во оваа сезона, исто така ќе ги решите многуте егзистенцијални сомнежи што ги имате со вашите модни избори. Сепак, не се работи за црн или кариран костум, туку за радикален пресврт кој го поздравува пролетта со убавата пастелно сина боја.

 И да, виновникот за се, повторно е Зара. Модните блогерки и Instagram се обединија во изборот на најновото трендовско парче на сезоната кое сите сакаме да го носиме, додека гледаме како се зголемува температурата од ден на ден.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 градови каде не постои стрес!
Следна објаваБананите се најлошиот избор за појадок!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР