Црната кожна јакна доби конкуренција!

Црната кожна јакна не има спасено безброј пати во сите можни ситуации и кај сите модни комбинации и затоа ја сакаме. Всушност, црната кожна јакна е безвременски класик, која се прилагодува на секоја модна комбинација и инстант ја прави супер кул.

Но, љубовта кон црната кожна јакна има и свои мани, а главната мана е што забораваме дека има и други бои на нашата најомилена јакна.

За сезоната која доаѓа подобро да ја одберете таа во каки нијанса, која најмногу ја гледаме на модните писти, бидејќи сега е време на модните недели што е  идеално за скенирање на најновите трендови, пред добро да се подготвиме за пролетниот шопинг.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMind диета: Диета која симнува килограми а ве прави попаметни!
Следна објаваVERSACE – колекција есен/зима 2018 – гламурозен тартан и плисе!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР