Во октомври месец минатата година беше остварена соработка помеѓу двата модни бренда Balenciaga и Crocs.

Toгаш за прв пат, пред публиката беше претставен моделот на пластични сандали на платформа, кој предизвика низа бурни реакции и поделени мислења кај љубителите на модата, од негодување па се до воодушевување.

Сепак  мислењето на многубројните модни експерти не е најпозитивно, но и покрај тоа, тие се продадени онлајн за 850 долари и тоа за неколку часа од нивното појавување.

Може да се најдат во неколку бои, розева, црна, зелена и беж.

Драги наши дами, како ви се допаѓа вам овој модел и дали вие би ги облекле во сезоната која следува?

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМагична пролет во режија на модната куќа Alexander McQueen!
Следна објаваИзложба на Andy Warhol во Ватикан!
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР