Секогаш поинаква и со несекојдневни креации, модната куќа Alexander McQueen оваа пролет се одлучи да направи една интересна кампања за сезоната пролет-лето 2018.

Прекрасната црна моделка Shanelle Nyasiase е главна протагонистка во оваа кампања.

Во колекцијата преовладува интезивно црвена боја, а раскошните карнери даваaт една посебна магија во очите на набљудувачот. Романтиката и женственоста се двата главни елемента на кои се базира оваа модна линија, потпишана од страна на Sarah Burton, видена преку објективот на познатиот Jamie Hawkesworth кој  ја продолжува успешната приказна на овој моден гигант.

Погледнете ја оваа магија!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваFENDI CASA новитети на саемот IMM COLOGNE 2018!
Следна објаваBalenciaga Crocs продадени оnline за 850$!
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР