Вашата замислена идеја за идеална торта најверојатно нема да остане иста откако ќе видите овие совршени торти, кои се достојни за музеј. Толку се убави, страв да ве фати да ги пресечете!

Овие убави торти им припаѓаат на слаткарското студио од Москва Tortiki Annushki. 

Комбинација на уметност и храна во најубавите торти, погледнете…

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФантастично пијано кое чини 2.5 милиони долари!
Следна објаваКако стаклена градина: Botanist – ресторан во Ванкувер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР