Кампањата за новиот парфем Sexy Ruby, потпишанa од Michael Kors, е исто така – секси.

Заштитното лице Edita Vilkeviciute, изгледа заводливо како црвен рубин.

Облечена во црвено, носи скарлетно црвен кармин, прстен со црвен рубин и емитува чист сексапил.

Парфемот е опишан како заводлив овошен мирис со горни ноти од малина и кајсија, додека средните ноти се од јасмин и ливчиња од роза. Базната нота на овој парфем е кашмир.

Кампањата беше фотографирана од познатиот Марио Тестино, а во следново видео, погледнете го заводливиот изглед на Едита.

 

 

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 08.01. – 14.01.2018 година!
Следна објаваBMW 2021 INEXT може да ја добие ознаката I9!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР