ОВЕН

Работа
Добар почеток во оваа недела, што се однесува до деловниот план – кон средината на неделата мали турбуленции, но на крајот од неделата се ќе се стабилизира.

Љубов
Во љубовта многу добро ви оди оваа недела, задоволни сте, среќни и исполнети.

Здравје

Добро се чувствувате.

БИК

Работа
Желбата за напредок е посилна од сегашните можности и изразувате  незадоволство од ситуацијата во која сте.

Љубов
Оваа недела ќе се запознаете со личност која ќе ве освои со својот харизматичен изглед.

Здравје

Можна настинка

БЛИЗНАЦИ

Работа

Важно ви е да се докажете, но исто така ви пречат многу работи кои се однесуваат на работата, а тоа не можете да го кажете….водете се од онаа страта….молчењето е злато.

Љубов

Тивко засолниште ви е потребно во овој период.

Здравје

Повќе вежбајте.

РАК

Работа

Се чини дека сте се погрешиле во некој чекор, кога е деловниот аспект во прашање и сега имате чувство дека не работите како што треба. Вратете се неколку чекори назад…

Љубов
Не сте заљубени, но сте среќни…

Здравје
Повеќе пешачете.
ЛАВ
Работа

Работа и само рабата… и оваа недела. Минатата година работевете многу, а кратката пауза добро ви дојде. Само така продолжете.

Љубов
Мислите дека сте заљубени, но сеуште не сте сигурни, бидејќи не сакате да го разнишате егото.

Здравје

Добро се чувствувате
ДЕВИЦА

Работа
Уморни сте од работата, но емотивната страна ви дава сила и на ова поле, така што имате голем воља да ги завршие работите.

Љубов
Партнерот ви е навистина најголема сила во овие тешки моменти.

Здравје
Можна настинка.

ВАГА

Работа

Еден колега ви работи зад грб, бидете внимателни од озборувања и интриги кои можат да се рашират низ фирмата.

Љубов
Илузиите го прават вашиот живот поубав, затоа сте вие секогаш заљубени… па така и оваа недела.

Здравје
Јадете повеќе овошје.

ШКОРПИЈА

Работа

Деловните обврски се зголемија во овој период, а вие иако сте работохолик, имате впечаток дека сè ви е преку глава. Направете кратка пауза и подгответе се за пат.

Здравје

Внимавајте од настинки.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Добро ви оди на деловн план оваа недела, имате можност да се покажете во вистинското светло веќе на почетокот од годината, искористите го тоа.

Љубов
Во љубовта мали турбуленции, бидејќи партнерот им дава друго значение на вашите зборови.

Здравје

Добро.

ЈАРЕЦ

Работа

Имате нов план за подобрување на финансиската ситуација што веќе е доволно добро, но внимавајте на љубоморните колеги.

Љубов
Вашиот партнер е вистински партнер, на емотивен и деловен план.

Здравје

Главоболка

ВОДОЛИЈА

Работа
Одморот ви одговараше повеќе од вообичаено, но малку сте станале мрзеливи што не е добро за вашата работа.

Љубов
Емотивно сте исполнети и тоа ви дава простор за фантазирање.

Здравје

Повеќе пешачете.
РИБИ
Работа

Можноста за нова работа е нова добра прилика и за вас. Годините на стагнација ве променија, но вие сте всушност личност која сака да работи.

Љубов
Партнерот можеби нема доволно разбирање за работата што ја прифаќате, но сепак имате добра поддршка што и да одлучите.

Здравје
Се чувствувате добро оваа недела.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНапиток за детоксикација и намалување на килограмите!
Следна објаваСекси кампања за секси парфем!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР