Поминавме 5 дена исполнети со одлична изложба, работилници и презентации, како и одлична музичка и гастро програма.

Ви благодариме на сите кои дојдовте и ја направивте оваа Недела на Дизајн во Скопје настан за паметење!

sdk-thr5jpg020

Погледни ги сите фотографии од Skopje Design Week: Sound of Materials на официјалниот facebook профил.

 

28.11. // 20:00 – Далечини од Горана Митровиќ
Поетска вечер по повод третата поетска збирка „Далечини” од Горана Митровиќ. Во просторот ќе бидат изложени и нејзини графики.

Оваа недела во Јавна Соба…

 

Untitled-1

29.11. // 19:00 – Изложба на фотографии, шминка и ликовни дела
Фузија на младост, убавина и креативност на изложбата на Центарот за обука ЕВА.

eva-izlozhba-na-fotografii

30.11.//01.12.//02.12. – Weekend at Public Room
Музички викенд во Јавна Соба ~
Tри вечери одлична музика, мезе, друштво…

MUZIKA-WEEKEND

facebook event link
Резервации на 078 250 554

30.11. // 17:00 – HR Кафе & Neworking: Здрави Навики – Успешни Луѓе
Целта на овој настан е да поттикне позитивни промени, потребни повеќе или помалку за секој од нас.

30.11. // 20:00 – Beaujolais Nouveau Tasting
Новото Beaujolais Nouveau пристигнува и во Скопје!
Картите се во ограничен број, побрзај!

beaujolais-wine-tasting

facebook event link
Карти може да набавите во барот на Јавна Соба или на contact@publicroom.org

01.12. // 20:00 – Stand Up Хуманитарен Настан со Ивана Наскова
Дојди на stand up со Ивана Наскова, да се смееме и бидеме хумани!

stand-up-ivana-naskova

02.12. // 18:00 – Партнерска релација…
Ќе се зборува јавно и гласно за бојата на релацијата во 21 век која ја одредува бојата на нашиот живот.

partnerska-relacija
***

Од наредна недела имаме и…

04.12. // 21:00 – Monday in Public Room: KKLSE
Започни ја неделата со доза одлична музика.

SLIKA-KKLSE

facevook event link
Резервации на 078 250 554.

04-06.12 – Хакатон за поттикнување на креативност во образованието
Обележи ги датумите 04 – 06 декември во твојот календар и пријави се за учество на #ОбразовенХакатон

hackaton

facebook event link
Аплицирај тука

***

Нашиот њуслетер го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за кул случувањата во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧизмите до глужд се единствените кои ви требаат оваа зима!
Следна објаваКонцерт на Рамбо Амадеус и неговиот секстет
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР