13.11. // 19:00 – Промоција на книга „Додека Данте спие”
Промоција на преводот на италијански јазик на збирката раскази (Mentre Dante dorme), „Додека Данте спие”.

silvija-mitevska-dentre-dante-dorme

14.11. // 19:30 – Hiking in the Balkans
Дали си размислувал/а да одиш на планинарење во Албанија или Косово?

Untitled-1

facebook event link
Пријави се на angela@publicroom.org

15.11. // 19:00 – Womenpreneuers Stories
Сите приказни вреди да се споделат… Некои, исто така, вреди да се прослават!

womenpreneuers-stories

facebook event link
Билети за овој настан можеш да набавиш на Grouper.

16.11. // 17:30 – Coffee with an expert: What’s Trending in Digital
Работилница на која ќе ги разгледаме алатките кои ќе ти помогнат да ја привлечеш твојата таргетирана публика и да го задржиш нејзиното внимание.

coffee-with-an-expert-trending-in-digital

facebook event link
Пријави се на angela@publicroom.org

16.//17.//18.11. – Weekend at Public Room
Музички викенд во Јавна Соба.
Tри вечери одлична музика, мезе, друштво…

16-17-18-NOEMVRI

facebook event link
Резервации 078 250 554

16.11. // 17:30 – Beat Making Battle
Натпревар помеѓу дуа на бит-мејкер и танчер, кои настапуваат како пар еден против друг.

beatrix-beat-making

16.11. – 20.11. – Beatrix Dance League No.4
Beatrix Crew го претвораат Скопје во совршеното место за танц!

beatrix-dance-league
***

Во ноември имаме и..

27.10. – 20.11. – Тито во Африка
Изложбата на фотографии Тито во Африка е отворена само уште оваа недела.
Не ја пропуштај можноста да ја погледнеш!

tito-vo-afrika

22 – 26.11. – Skopje Design Week
Јавна Соба полека се трансформира во дизајн центарот на Скопје. Доаѓаш и ти на Неделата на Дизајнот во Скопје?

21731200 665035593702808 8140088694723920830 n

30.11. // 20:00 – Beaujolais Nouveau Tasting
Те покануваме на дегустација на новото Божоле вино надополнето со вкусна храна.
Набави карти навреме, затоа што ги имаме само во ограничен број!

beaujolais-wine-tasting

facebook event link
Карти може да набавите во барот на Јавна Соба или на contact@publicroom.org

***

Нашиот њуслетер го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за кул случувањата во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовото Sony AIBO е преслатко робот куче!
Следна објаваПерсонализирани Timberland чевли за 10-годишнината на брендот во Македонија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР