Модната марка Cèline ја започна својата бајка наречена две различни чевли, иста модна комбинација.

Не помина долго време од кога високо-продажните продавници го присвоија овој тренд, да ни понудат интересни чевли за уште поинтересни модни комбинации.
Прво се појавија Miu Miu, со карирани балетанки кои се врзуваат на зглобот. Суптилно, а сепак интересено со ленти со различни бои. Ниту  Fendi не одолеа на овој тренд. Црни чевли со украси во две различни бои, секако привлекуваат  внимание.

Зара прва ја понуди својата верзија на обувки во различни бои. Класичен модел, но во неочекувано црно-бела распарена комбинација. Кратко потоа, излегоа тесните до зглоб чизмички во црна-беж варијанта.

Но, можеби најинтересните сезонски чевли доаѓаат од продавницата на брендот Pull & Bear. Две метлик варијанти на чевли. Едниот пар во сино-зелена, а другиот во розово-црвена варијанта. Ние не можеме да се одлучиме кои од нив се поинтересни за нас.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваWHITE WINTER | Есенцијалите за оваа зима од ZARA Home
Следна објаваШто се уште можете да направите во вашиот двор оваа есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР