Ревијално претставување кое наговестува сезона на висок моден стил, македонскиот моден бренд Астибо, заштитен бренд на интернационално ниво од модната куќа Астибо Basic, останува ненадминлив во умешноста да се креира, скрои и претстави совршеното парче облека за Вас.

Image may contain: 1 person, standing

Новата есенска колекција есен/зима 2017/2018 веќе го има своето заслужено место, секако на македонскиот пазар, но и на пазарите на поранешните југословенски републики – Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Словенија, Косово и Албанија, благодарение на неуморното следење на трендот на женската мода и посетата на значајните светски саеми кои секогаш значат инспирација и иницираат избор на ткаенини од реномирани производители надвор од нашата земја. Најновата колекција ќе Ве освои со смело застапените бои, ткаенините од закард, цветните принтови – актуелни за оваа сезона, етно дезените…

Image may contain: 1 person, standing

Прибирливоста, својствена за вкусот на жената , е мотивот да се остане достоен во потрагата за префинетост, што за Астибо Basic, претставува задоволство со кое константно освојува маркети и купувачи ширум светот. За квалитетот на изработката, зборува и соработката и производството за повеќе познати европски модни брендови, меѓу кои, со одличната соработка се издвојува и големиот Karl Lagerfeld- Chanel. Развојната компонента на брендот Астибо е доверена на стручно квалификуваниот кадар, напорна работа и неуморната енергија која цели на успех, задоволни клиенти и задоволни купувачи. Страста кон работата и кон креирањето нешто поинакво, единствено, со светски признак, но претпознатлив македонски квалитет, резултираше со нова колекција есен/зима на брендот Астибо, достапна за Вас уште денес!

Image may contain: 2 people, people standing

Image may contain: 1 person, standing and indoorImage may contain: 1 person, standing, shoes and indoorImage may contain: 1 person, standingImage may contain: 1 person, standing and outdoorImage may contain: 3 people, indoorImage may contain: 1 person, standing, shoes and indoorImage may contain: 6 people, people smiling, people standing and people on stageImage may contain: 6 people, people standingImage may contain: 5 people, people standingImage may contain: 3 people, people standingImage may contain: 2 people, people standing and indoorImage may contain: 1 person, standing and indoorImage may contain: 1 person, standing and shoesImage may contain: 4 people, people dancing and indoorImage may contain: 3 people, people smiling, people standing and indoorImage may contain: 2 people, people standing and indoorImage may contain: 2 people, people standingImage may contain: 1 person, standingImage may contain: 1 person, standing, shoes and indoorImage may contain: 4 people, people standing and indoor

Image may contain: 1 person, standing and indoorImage may contain: 2 people, people standingImage may contain: 1 person, standingImage may contain: 1 person, standing and indoorImage may contain: 2 people, people standing, night and indoorImage may contain: 1 person, standingImage may contain: 1 person, standingImage may contain: 1 person, standingImage may contain: 2 people, people standing and indoorImage may contain: 2 people, people standing and indoorImage may contain: 2 people, people standing and indoorImage may contain: 1 personImage may contain: 1 person, standing and shoesImage may contain: 3 people, people standingImage may contain: 1 person, standing and shoesImage may contain: 2 people, people standing, shoes and indoor

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЉубовна приказна на двата бренда Harrods и Dolce & Gabbana!
Следна објаваГолемото отворање на Лувр во Абу Даби
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР