Во периодот од 2 ноември до 28 декември, престижната стоковна куќа Harrod во Лондон, ќе се трансформира во празничниот дух на Италија.

Dolce & Gabbana воспоставија соработка со англиската стоковна куќа Harrods, по повод претстојните Божиќни и Новогодишни празници. Во таа чест, италијанското дуо ја лансираше ексклузивната капсула колекција и организираше екстравагантно шоу “The Sun in a London Night”.

Погледнете…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова колекција на Dolce & Gabbana за пролет/лето 2018!
Следна објаваОставете моден белег со колекцијата есен/зима на брендот Астибо – уште денес !
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР