Се чини дека Dolce & Gabbana го форсираат факторот гламур со проекцијата на новата ready to wear колекција за пролет-лето 2018 година.

Презентирајќи над стотина модели, колекцијата наречена “Кралицата на срцето”, со карти кои како мотив ја покриваат облеката, беа позадина на самата модна писта. Ревијата е отворена со безброј модели на облека во црна боја, а креаторите се фокусирани на деталите инспирирани од долната облека, како што се корсетите, тантелите и цветен вез.

Според прес-центарот на познатата дизајнерска куќа, колекцијата е наменета за новите генерации, а главниот извор на инспирација е љубовта што можете да ја најдете во сè.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗбогатете ги вашите ѕидови со префинет допир на егзотичен шик!
Следна објаваЉубовна приказна на двата бренда Harrods и Dolce & Gabbana!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР