Поставен во салонот на Rolls-Royce во Абу Даби, овој беспрекорен дво-боен Ghost Oasis Edition модел има Aurum и Deser Dune металик екстериер и Seashell ентериер…

Според продавачот, прекрасните Fleet Blue акценти потестуваат на водата која може да се најде во оазите, додека уникатната Moccasin Willow Grain кожа во патничката кабина, алудира на темата на пустинските дини.

Севкупно, ова е еден од најневеројатните модели на Rolls-Royce Ghost кои досега имавме можност да ги видиме. Дали стилот на овој автомобил сакате да го наречете “пустински” или “златен” зависи само од вас.

Под хаубата на овој модел се наоѓа мотор V12v со запремнина 6,6 литри, кој произведува 571 КС и вртежен момент од 780 Nm. Ова е доволно за да се катапултира брод од неколку тони до стотка, за само 4,9 секунди.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа колекционерите на виски: Специјално издание на вискито Royal Salute!
Следна објаваАксесоар во тренд: Сребрени чизми од H & M!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР