Оваа недела препорачуваме да пробате …

Obrok-na-nedelata-pojadok-od-peru
***

Во последната недела од октомври

25.10. // 18:30 – Hacktoberfest Macedonia
Ако си фан на open source, дојди на Hacktoberfest и запознај се со луѓе кои ја делат твојата страст.

hacktoberfest

26.10. // 17:30 – Coffee with an expert
Време е за Coffee with an expert! Поканети се сите чиј сон е да креираат успешна стратегија за својот старт-ап.

coffee-with-an-expert-planning-to-win

26.10. // 17:00 – 100 Ideas for Debar Maalo
Идеи за иновативно и креативно Дебар Маало кое сите го сакаме.

100-ideas-for-debar-maalo

26.10. // 19:30 – Јубилеј на ибериските јазици
35 години од воведувањето настава по шпански јазик и 10 години од воведувањето настава по португалски јазик.

Jubilej-na-Iberiskite-jazici

27.10. – 20.11. – Тито во Африка // Tito in Africa
Во четврток ја отвараме изложбата Тито во Африка. Викни ги пријателите и не ја пропуштај оваа прилика да се потсетиш на Тито.

Pokana Tito vo Afrika-01

28.10.// 22:00 – Честитајте ни роденден
3 ката, 2 години, 1 Јавна Соба!
Tе чекаме заедно да го прославиме роденденот!

rodenden public room

29.10. // 18:00 – Анимација за занимација
Дојди да видиш што работеа најмалите изминатиов месец со Аниматорите на 5+ и слушнеш за нивната наредна работилница.

animacija
***

А од наредна недела уште настани кои не треба да ги пропуштите

30.10. // 21:00 – I hate Mondays
Приклучи ни се на еден поинаков понеделник, исполнет со забава и смеење заедно со Ивана Наскова!

stand-up-with-ivana-naskova

06.11. // 20:00 – Taste of London
Tе покануваме на една посебна вечер со твоите колеги и пријатели исполнета со вкусот на Лондон и Британски хитови.

taste-of-london-06.11.2017

22 – 26.11. – Skopje Design Week
Се ближи и 7мото издание на Skopje Design Week. Иновативни производи, работилници за мали и големи, музика, презентации…

21731200 665035593702808 8140088694723920830 n
***

Викенд РОДЕНДЕНСКА промоција

promotivno-pijaloci-javna-soba
***

Нашиот њуслетер го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за кул случувањата во Јавна Соба!

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.

Се гледаме во Јавна Соба!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд: Мантил за оваа есен!
Следна објаваСтил на денот – Впечатлива комбинација на Mango!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР