ОВЕН

Работа

Ги решивте финансиски проблеми од изминатите денови, но сепак и понатаму сте загрижени што немате доволно пари за инвестициите што ги планиравте. Не се нервирајте, бидејќи ѕвездите се на ваша страна.

Љубов

Партнерот ве разбира, затоа и со вас поминува низ турбулентниот период, кој влијае и на луѓето околу вас.

Здравје

Зголемена нервоза.

БИК

Работа

Следи брзо решавање на вашите финансиските проблеми. Ќе се сретнете со една интересна личност која ќе ви помогне да стигнете до ѕвездите на деловен план.

Љубов

Сакате да решите некои детали, веројатно, партнерот е премногу тежок карактер. Се обидувате да се ослободите од неговиот притисок.

Здравје

Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Во суштина, вие сте личност која е многу свесна за индивидуалните деловни потези на вашиот шеф, а во тоа име ја чувствувате посилно и дозата на манипулација, на која нема да се согласите.

Љубов

Вашата интуиција во врска со една личност, работи многу добро. Овој став ви помага да го средите вашиот емотивен живот.

Здравје

Немате проблеми.

РАК

Работа

Не очајувате, немате премногу лош став кога негативните трендови се во полна сила. Што и да се случува, вие знаете дека сте доволно способни да се излечете.

Љубов

Заљубени и среќни, не сте свесни за тоа што всушност ви се случува во емотивната врска.

Здравје

Поправете ја крвната слика.

ЛАВ

Работа

И покрај лошите сегменти во вашиот бизнис, ќе опстанете на пазарот. Непријатност, исто така, може да дојде од непромислени промени, кои самите сте ги предложиле.

Љубов

Партнерот е малку лут на вашиот став, на недопирлива личност. Бидете внимателни кон неговите чувства.

Здравје

Внимание на хроничните пациенти.

ДЕВИЦА

Работа

Идејата која ја разработувате во првиот дел од неделата, ви носи решение на ситуацијата за наредниот период. Свесни сте за тоа колку сте вредни и колку вредите, така што во таа смисла и владеете.

Љубов

Можно е да бидете доволно отворени за вашиот партнер овој пат, а ќе поминете и доволно километри само за да направите нешто да се случи.

Здравје

Добро.

ВАГА

Работа

Вашата гордост не дозволува појак деловен однос со лице кое е спремно отворено да се постави, кога станува збор за нови деловни предизвици.

Љубов

Вие не треба да бидете сами. Се чувствувате огорчени. Излагајте и дружете се.

Здравје

Спортувајте.

ШКОРПИЈА

Работа

Луѓето ве доживуваат како голем мудрец, а вие тоа во суштина и сте. Многумина ве прашуваат за совет, а вие несебично го подарувате.

Љубов

Емотивната страна ви е повеќе поврзана со полето на страста. Бидете доволно опуштени во вашите намери и нешто ќе може да се случи.

Здравје

Зголемено лачење на хормоните.

СТРЕЛЕЦ

 Работа

Сте пропуштиле нешто и успехот ве избегнал за влакно. Ќе тапкате малку во место, но резултатот нема да изостане.

Љубов

Нема да бидете расположени за дружење, туку за кавга во која можете некого да навредите.

Здравје

Главоболка.

 ЈАРЕЦ

Работа

Имате одлична соработка со клиентите, како што се гледа на деловниот план кој оди се подобро. Не ги пропуштајте покажаните шанси, да добиете уште поголеми бенефиции.

Љубов

Ве привлекува личност од минатото, но вие не знаете дали да и дозволите повторно да влезе во вашиот живот.

Здравје

Намалете го стресот.

ВОДОЛИЈА

Работа

И покрај лошите сегменти на вашиот бизнис, ќе опстанете на пазарот. Непријатност, исто така, може да дојде од неразумни промени, кои самите сте ги предложиле.

Љубов

Партнерот е малку лут на вашиот став на недопирлива личност. Бидете внимателни кон неговите чувства.

Здравје

Внимание на хронично болните.

РИБИ

Работа

Ве мачат одредени дилеми, кои во почетокот не сте ги разбрале премногу сериозно. Чувствувате потреба да поправите нешто.

Љубов

Некој се меша во вашата врска и ве иритира со своето присуство. Спремни сте на  посилен емотивен конфликт.

Здравје

Внимавајте на настинки.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗдрав пијалок кој ги топи килограмите!
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (23.10 – 29.10)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР