Бисерите се неизбежен детаљ оваа сезона. На полиците во вашите омилени продавници, можете да најдете серија на облека украсена со бисерчиња, од чизми, панталони, кошули, палта и торби.

Со бисери, можете да ги декорирате капаците на очите или усните.

Тоа можеби не е практично, но изгледа апсолутно прекрасно.

На модната ревија Gucci Cruise, шминката и фризурите на некои модели беа украсени со бисери, а само беше прашање на времето кога на Instagram ќе почнат да експериментираат со новиот блескав материјал.

Бојата и големината на бисерите зависи исклучиво од вас.

Како и местото кое сакате да го потенцирате со бисерите.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMr Bo | Убавината на Јужна Австралија
Следна објаваБолничката храна во Јапонија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР