Иако деновите стануваат постудени, летото како се уште да не прати, бидејќи макси те цветни фустани во кои уживавме во топлите сончеви денови, сега, ќе ги носиме  во постудените есенски денови со трендовски чизми и јакни.

Есента, иако е малку поладна, оваа сезона ве поканува да ги носите овие фустани во комбинација со топли чизми.
Шарените модели се трендовски, а посебно ќе ве развеселат на облачен есенски ден. Наместо летни сандали, кои веќе ги собравме и ги одложивме до следното лето, ставете ги чизмите до вашиот глужд.

Оваа есен со високите чизми над колена кои се во тренд веќе неколку сезони, во популарноста исто така уживаат и тие до глуждот. Без оглед на тоа, дали ќе се одлучите за едноставен модел на чизми или оној со интересни и впечатливи детали, како и оние со шпиц или обли, најдобро е да ги комбинирате со подолги и макси фустани.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧестит 11 Октомври – ден на народното востание на македонскиот народ!
Следна објаваMr Bo | Убавината на Јужна Австралија
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР