Секој понеделник ти препорачуваме едно вкусно јадење

Obrok-na-nedelata-oktomvri-pechurki
***

04.10. // 20:00 – Taste of Portugal
Португалија пристигнува во Јавна Соба!

portugal

05.10. // 21:00 -Thursday in Public Room
Оваа недела викендот нека ти започне во четврток!
Повели на добра музика и уживање со Тони Китановски Квартет.

5-OKTOMVRI

06.10. // 22:00 – Friday in Public Room
Дојди да ги слушнеш Џоле Максимовски на бас, Филип Димишковски на клавијатура и Виктор Филиповски на тапани.

6-oktomvri-djole-maksimovski

07.10. // 18:00 – Промо – хуманитарен настанl
Запознај ги Кане Корзо преку интерактивна презентација, дружба и забава на овој хуманитарен настан.

kane

07.10. // 20:00 -Distilled Emotion: Neuromancer’s Tokyo
Зориа Петкоска го бара Токио на Вилијам Гибсон во неговиот научнофантастичен роман Неуромансер.

zoria

08.10. // 17:00 – Прочитај пријател, Запознај книга
Донирај училишен прибор или спортска облека за младите во Домот за деца без родителска грижа „11 Октомври” – Скопје, а за возврат можеш да си одбереш книга по твој вкус.

prochitaj-prijatel-zapoznaj-kniga-public-room
***

Ако си љубител на европски филм или планина пријави се за следните два настани

10.10. // 19:00 – Movie Nights
Ја започнуваме сезоната на европски филм со унгарскиот филм „Kontroll”.

movie night

11.10. // 19:30 – Hiking the Balkans: Croatia&Montenegro
Како до незаборавно искуство на планина во Хрватска или Црна Гора?
Дојди на возбудливото предавање каде Маја Трајковска ќе ти одговори на тоа прашање.

hiking the balkans

Пријавувањата за настаните во Јавна Соба се на contact@publicroom.org

***

Party Tips

Спремаш забава, а не знаеш што попрво да направиш?
Посети го нашиот фејсбук профил и разгледај ги советите „Како до незаборавна забава”.

party rooms

Ако бараш простор погледни ги Party Rooms во Public Room

***

Cosy Room

Пространото поткровје во Јавна Соба е целосно уредено и спремно за организирање на твојата следна бизнис презентација, тим билдинг, корпоративна забава, кино проекции и многу други различни случувања. 
Cosy Room со своите технички можности и капацитет до 250 луѓе ги исполнува сите стандарди за добро организиран настан.

cosy-room

Прочитај ја целосната понуда и разгледајте ја Cosy Room.

***

Очекувај го нашето неделно известување следниот понеделник.
Се гледаме во Јавна Соба!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗабава со богата програма за 5-от роденден на Skopje City Mall
Следна објаваBATA Есен/Зима 2017
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР