Од мат руж во светкав само со еден бакнеж!

Ciate Glitter Flip новиот мат руж за усни, со само еден бакнеж се претвора во кармин за усни со светки!

Спектакуларниот Glitter Flip кармин за уснисодржи супер суптилни блескави честички кои стануваат сјајни за само неколку секунди од мат во севтликав кармин. Во моментов има 7 нијанси.
CIATE Glitter Flip карминот се опишува како иновативен трансформирачки метален течен кармин со екстремно блескава завршница во повеќедимензионални нијанси. Се употребува со едноставно нанесување на еден слој, го оставате да се исуши две минути и со притискање на вашите усни, гледање како тие почнуваат да светат.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСилна женственост: Викторија Бекам пролет / лето 2018!
Следна објаваTimberland – Flyroam есен/зима 2017
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР