Викторија Бекам ja покажа во Њујорк колекција пролет / лето 2018 година.

Колекцијата за пролетната сезона е многу лесна и женствена. Белите кошули беа претставени рамо до рамо со тесни здолништа во пастелни тонови. Облеката е направена од шифон, свила и органза, а силуетите се малку нагласени со форми на женското тело.

Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018

“Женственоста треба да биде силна”! Викторија Бекам накратко го опиша расположението на својата колекција, која за осум години во дизајнерската работа ја промени својата идеја за женственост. Бекам ги адаптираше своите дизајни за модерни и запослени жени кои секој ден ќе уживаат во нејзините креации. Миди здолништа, тесни панталони, маици со набори, лаконски јакни и фустани кои совршено се комбинираат едни со други и им овозможуваат на жените да заштедат време наутро, додека го подготвуваат својот изглед.

Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018 Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018

Snažna ženstvenost: Victoria Beckham proleće/leto 2018

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСмела колекција за “cool” девојки -Alexander Wang!
Следна објаваОвој кармин за усни е чиста магија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР