За презентација на неговата колекција пролет/лето 2018 година, модниот дизајнер Александар Ванг, организираше настан наречен Вангфест, а модната ревија беше преполна со познатите модели кои ги носеа најновите креации.

Можевме да ги видиме Каја Гербер, Кајли Џенер и Бела Хадид, меѓу другите добро познати лица.

Колекцијата се состои од модели дизајнирани за вечерни но и дневни – кежуал комбинации. Интересен е миксот на спортските делови од облеката со здолништа, под кои извира тантела и чорапи со халтери. Кога станува збор за материјали, креаторот користи сатенска свила, чипка и кожа, но и жакард, твид и тексас.

Сè на сè, ова е колекција наменета за кул девојки кои не се плашат да носат смели комбинации како кожени панталони во комбинација со кратки тексас шорцеви, со потписот на Александар Ванг.

Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018Samo za odvažne-Alexander Wang proleće-leto 2018

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖарко Башески со свои дела во Ferenczy Múzeumi Centrum!
Следна објаваСилна женственост: Викторија Бекам пролет / лето 2018!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР